سایت هیمو

فرهنگی، اقتصادی، هنری

رینگ ماشین های مسابقه اتوموبیل رانی و نحوه ساخت آن ها

در این نوشته درباره رینگ های مسابقه ای می خوانیم

راننده جایزه را به دست می آورد اما یک جفت رینگ مناسب راز پیروزی است. در نگاه اول یک رینگ مسابقه ای با رینگ معمولی فرقی ندارد اما اگر دقیق تر توجه کنید فرق هایی دارند. ابعاد رینگ ها به آن ها این توان را می بخشد که در سرعت بالا بتوانند انعطاف خود را حفظ کنند.

ساخت رینگ

ساخت این قسمت مهم ماشین و چرخ ماشین، با یک ورقه فولادی شروع می شود. که بسیار قدرتمند است. قالب‌های اولیه مرکز رینگ را به سمت داخل پرس می کند و آن را به حالت مقعر در می آورد. دستگاه بعدی حفره ای را در توپی رینگ و حفره هایی را که به آنها پنجره می گویند ایجاد می کند. این پنجره ها به خنک شدن ترمز کمک می کنند و در صورت نیاز قدرت رینگ را هم حفظ می کنند.

حالا حلقه‌هایی در اطراف پنجره ها قرار داده می شود که به این کار سکه زنی گفته می شود. فولاد را برای محکم کردن قطعات متراکم می کنند.

پرس رینگ

پرس بعدی مهم است. صفحه به صورت پیاله در می آید. ابعادی می دهد که در ترمز قرار داده شود.

بعد از انجام چند پرس کاری صفحه مرکزی رینگ مسابقه تقریبا آماده می شود.

یک دستگاه پرس کوچکتر ، سوراخ هایی را که قبلا جای آنها را مشخص کرده بودند ایجاد می کند. این سوراخ ها اجازه می دهند رینگ به ماشین وصل شود.

سپس صفحه مرکزی شروع به چرخش می کند تا دستگاهی آن را بتراشد و اصلاح کند. حالا آماده شد.

برای ساخت محصول صفحه فولادی را باز می کنند و تعدادی غلطک آن را صاف می کنند. یک نگهدارنده مکانیکی فولادی پهن شده را زیر برش نگه می دارد. تیغه دستگاه فولاد را در اندازه های مختلفی برش می دهد و اطلاعات ساخت و مشخصات محصول را روی آن حک می کند.

یک کارگر فولاد را میان سه غلطک می چرخاند تا شکل حلقوی پیدا کند.

سپس تک تک حلقه ها را در گیرنده یک دستگاه جوش قرار می دهد که دو طرف آن را به هم جوش خواهد داد.

مواد زاید از سطح آن جدا می شود. فولاد داغ را می توان برش داد. بعد آن را زیر دستگاهی قرار می دهند که لبه ها را باز کند. دستگاه تراش سطح داخلی را که به دیواره تایر وصل می شود، تراش میدهد.

بعد دیسک مرکزی را داخل رینگ قرار می دهند.

با دستگاه جوش به هم متصل می شوند. تولید این محصول تکنولوژی بالایی نیاز دارد.

بعد از رنگ آمیزی سوپاپ ها را به چسب آغشته می کنند و در جای خود قرار می دهند. وسیله تولید شده نهایی در مسابقات می تواند بسیار موفق عمل کند.

تیم محتوای هیمو

About Author