هیمو

مجله فرهنگی خانواده

انواع مختلف پیراهن

وقتی به خرید می روید، قفسه هایی از تاپ را می بینید و فقط به “پیراهن” فکر می کنید، یا همه آنها را به نام صدا می کنید و سبک منحصر به فرد هر نوع را درک می کنید؟ مثلا چوگان با هنلی یا بلوز و دکمه دار چه تفاوت هایی دارند؟ برای فهمیدن این موضوع، این راهنمای انواع پیراهن را بررسی کنید!

انواع مختلف پیراهن مردانه شامل پیراهن دکمه دار، هنلی، پولو و پیراهن آکسفورد است. انواع مختلف پیراهن های محبوب برای زنان شامل بلوز، تیوپ تاپ، تاپ پپلوم و تاپ تاپ می باشد. هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از بین بسیاری از مدل‌های تی‌شرت پرطرفدار، از جمله یقه‌ای، آستین بلند، آستین کلاهی و استایل راگلان انتخاب کنند.

در این مقاله با سی و یک مدل پیراهن محبوب مردانه و زنانه آشنا خواهید شد. شما خواهید فهمید که چگونه پیراهن های رسمی و غیررسمی را مدل دهید. در نهایت، متوجه خواهید شد که چه نوع پیراهنی در حال حاضر مرسوم است.

انواع مختلف پیراهن

ناوبری سریع [ نمایش ]

انواع مختلف پیراهن: ۳۱ سبک محبوب

خرید پیراهن با درک تفاوت‌های محبوب‌ترین مدل‌های مردانه و زنانه بسیار آسان‌تر می‌شود. حتی چیزی به سادگی یک تی شرت این روزها در انواع مختلفی عرضه می شود!

انواع پیراهن زنانه

دفعه بعد که قفسه‌های تاپ را در یک فروشگاه لباس ورق می‌زنید، به اشکال مختلف پیراهن‌هایی که نگاه می‌کنید، توجه داشته باشید. تاپ های زنانه در واقع دارای طیف وسیعی از برش ها و مدل ها هستند!

۱. بلوز

بلوزهای مد زنانه، پیراهن‌های آستین بلند و آستین بلند، XS-3XL (صورتی، XX-Large)

بلوز نوعی تاپ زنانه است که دکمه کامل بسته نمی‌شود، اگرچه ممکن است شامل یک بند دکمه با یک یا دو دکمه باشد. بلوزهای زنانه طیف وسیعی از مدل های پیراهن را پوشش می دهند. می‌توانید بلوزهای پیتر پان، بلوزهای روفله، بلوزهای پاپیونی با بسته شدن کراوات و بسیاری موارد دیگر را پیدا کنید!

این نوع پیراهن معمولاً دارای بدنه کاملی است که برای قرار دادن در کمربند طراحی شده است. با این حال، پیراهن ممکن است دارای یقه یا بدون یقه، آستین کوتاه یا بلند، و انواع ویژگی‌های تزئینی مانند روفله، توری یا گلدوزی باشد. بلوزها انواع مختلفی از پارچه را دارند، اما پارچه های شفاف یا نیمه ورق مانند ابریشم مصنوعی و پلی استر در صدر لیست قرار دارند.

۲. دکمه پایین

پیراهن آستین بلند کلاسیک زنانه Amazon Essentials، پیراهن پوپلین دکمه دار، راه راه آبی فرانسوی، متوسط

یک پیراهن دکمه دار برای زنان دارای دکمه بسته شدن در جلو است، معمولاً دارای بدنه ای متناسب یا متناسب است و دارای یقه و سرآستین تا شده است. این نوع تاپ به خوبی با دامن مدادی و کت و شلوار برای دفتر یا با یک شلوار جین برای یک شب غیررسمی ست می شود.

همچنین ممکن است آن را ببینید به نام پیراهن لباس. پیراهن‌های لباس زنانه در سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند، مانند آکسفورد که از پنبه آکسفورد ساخته شده است و یقه پهن که یقه‌ای تا شده بلندتر دارد.

۳. تیوب تاپ

کشش IS COMFORT استتار بالا لوله زنانه کوچک

تاپ لوله ای بدون آستین یا بند برای نگه داشتن آن است. این سبک در دهه ۱۹۵۰ زمانی که افراد مشهوری مانند مریلین مونرو آن را می پوشیدند رایج شد! آنها یک مد تابستانی سرگرم کننده برای ساحل یا هوای گرم ارائه می دهند.

۴. پپلوم

پیراهن آستین کوتاه پپلوم آستین کوتاه زنانه کیت کاسین A-Line کروات تاب دار جلو بلوز تابستانی قرمز روشن S

رویه پپلوم دارای نوار گشاد یا ژولیده است که قسمت پایین بلوز را تشکیل می دهد. پپلوم اغلب دارای یک برش بایاس است تا به خوبی پوشانده شود. این استایل یک کمر متناسب در زیر سینه ایجاد می‌کند و سپس به بیرون می‌چرخد.

۵. کولی

تاپ آستین بلند زنانه جسیکا سیمپسون با روفله جیپسی، کرپ چهارخانه مشکی، کوچک

یک تاپ به سبک کولی یا دهقانی اغلب دارای یک جلوی جمع شده یا سوزن شده با آستین های بلند و جمع شده است. بدنه بلوز کاملاً پر است و اغلب زمانی که در کمر دامن یا شلوار قرار می‌گیرد بهترین ظاهر را دارد.

این نوع تاپ ممکن است دارای یقه یا دارای بند کشی باشد. اغلب دارای تزئینات گلدوزی شده پر جنب و جوش نیز می باشد.

۶. پین تاک

بلوز پینتاک آستین سه ربع زنانه NYDJ | تاپ سبک کلاسیک، زغال اخته فیلد، XXS

تاپ زنانه شباهت زیادی به یک پیراهن دکمه دار یا لباس دارد، با این تفاوت که دارای دو ردیف سنجاق ریز است که در دو طرف دکمه ها موازی هستند. اینها ظاهر رسمی تری به تاپ می دهند و این سبک اغلب با کت و شلوارهای تجاری زنانه به خوبی ست می شود.

۷. تانک تاپ

Ivay زنانه آجدار تانک تاپ V یقه تابستانی بند لباس مجلسی

تاپ های تانک، دمپایی و تاپ هالتر همگی پیراهن های بدون آستین زنانه هستند. تاپ های تانک اغلب دارای پارچه بافتنی هستند و تناسب نزدیکی دارند. لباس‌های مجلسی معمولاً زیر تاپ دیگری قرار می‌گیرند، اما لباس‌های مجلسی ابریشمی با بند‌های شانه‌ای نازک گاهی اوقات به تنهایی به عنوان پیراهن عمل می‌کنند. تاپ های هالتر دارای تسمه هایی هستند که به جای قرار گرفتن روی شانه ها به دور گردن می پیچند.

۸. جلوی رافل

پیراهن زنانه آستین بلند/کوتاه لوتوس ژولیده تاپ بلوز نوعی پارچه ابریشمی (S، سفید روشن) ACONIA

پیراهن جلویی روفلی نوعی بلوز زنانه است که غلاف‌های بزرگی به‌صورت عمودی در جلو، اغلب در دو طرف دکمه بسته می‌شود. شما همچنین می‌توانید بلوزهای باریکی را پیدا کنید که به صورت افقی زیر قسمت یوغی بلوز، معمولاً درست بالای نیم تنه قرار دارند.

۹. چوگان

پیراهن گلف زنانه TBMPOY آستین کوتاه سبک وزن و ضد رطوبت پیراهن یقه دار 4 دکمه ای آبی آسمانی XS خشک سریع

تی شرت های پولو از پارچه کشباف استفاده می کنند و دارای یقه و لبه های آستین باریک از جنس بافتنی آجدار هستند. همچنین معمولاً آستین‌های کوتاه دارند و جلوی یقه‌شان یک بند با دو یا سه دکمه دارد. یک پیراهن چوگان سبکی اسپرت و غیررسمی را ارائه می دهد.

۱۰. غربی

پیراهن آستین بلند وسترن زنانه رانگلر، شطرنجی مایل به زرد، کوچک

یک دکمه به سبک غربی برای زنان اغلب دارای دو جیب در جلو و یک درز V شکل است که یغ را جبران می کند. شما اغلب این نوع پیراهن را می بینید که از جین یا فلانل ساخته شده است تا حال و هوای کشور را به نمایش بگذارد. در برخی موارد، پیراهن های غربی نیز دارای منگوله یا کراوات پوست خام به عنوان تزئینات اضافی هستند.

انواع پیراهن مردانه

پیراهن‌های مردانه نیز در انواع و سبک‌های متفاوتی وجود دارند، از پیراهن‌های کلاسیک دکمه‌دار گرفته تا پیراهن‌های فلانل روستایی و پیراهن‌های بیسبال راحت.

۱۱. دکمه بالا

پیراهن آکسفورد جیبی آستین کوتاه مردانه آمازون Essentials معمولی، پنجره صورتی، X-Small

می‌توانید دکمه‌های کلاسیک را به عنوان پیراهنی در نظر بگیرید که با لباس‌های خاکی یا زیر کتانی برای کار اداری می‌پوشید. دکمه‌های پایین در برش‌های مختلفی وجود دارند، از سبک متناسب یا متناسب با درزهای جانبی منحنی گرفته تا سبک جعبه‌ای گشاد با چین‌دار اضافی در قسمت مرکزی پشت برای ایجاد فضای سخاوتمندانه برای حرکت.

این پیراهن‌ها را می‌توانید با آستین‌های کوتاه یا بلند پیدا کنید، اگرچه آستین‌های بلند برای یک استایل غیر رسمی تجاری محبوب‌تر هستند. آنها همچنین در بسیاری از گزینه های پارچه مختلف از پلی استر گرفته تا پنبه و پارچه های پهن عرضه می شوند.

۱۲. دکمه پایین

پیراهن شطرنجی دکمه دار و آستین بلند مردانه همیلتون پوپلین Arrow 1851، پورت قهوه ای، کوچک

دکمه‌دار همان پیراهن دکمه‌دار یا پیراهن لباس است، اما در این حالت، نقاط یقه همیشه دکمه‌ها بسته می‌شوند. هر پیراهن لباسی یقه‌ای ندارد که در نوک آن دکمه‌ها وجود داشته باشد، اما یک دکمه پایین‌دار اینطور است!

۱۳. رسمی

پیراهن آستین بلند مردانه دکمه دار DELCARINO پیراهن باریک جامد با لباس رسمی تجاری گاه به گاه بنفش X-Small

یک پیراهن رسمی دکمه دار یا لباس همیشه آستین های بلند دارد و معمولاً دارای سرآستین های فرانسوی و یقه ای تا شده و نشاسته ای است. اگر مارک‌های گران‌تر را دوست دارید یا می‌توانید لباس‌های سفارشی را سفارش دهید که به تناسب شما دوخته می‌شوند، می‌توانید پیراهن‌های رسمی سفارشی که اغلب دارای درزهای کناری هستند، تهیه کنید. همچنین ممکن است متوجه شوید که در پیراهن‌های رسمی گران‌قیمت به جای دکمه در مچ، از دکمه سرآستین استفاده می‌شود.

پیراهن های رسمی با کیفیت خوب معمولاً حاوی پارچه های مصنوعی مانند پلی استر نیستند، بنابراین هنگام خواندن توضیحات محصول برای لباس، مراقب آن باشید!

۱۴. پیراهن لباس

پیراهن جامد مردانه باریک، سفید، یقه 15-15.5، آستین 32 تا 33 ایالات متحده، فهرست نشده توسط Kenneth Cole

پیراهن لباس نام دیگری برای پیراهن دکمه دار یا دکمه دار است، یکی از محبوب ترین انواع پیراهن هایی است که مردان برای لباس های غیر رسمی یا رسمی می پوشند. می توانید پیراهن های لباسی را پیدا کنید که از انواع پارچه ساخته شده اند، از پلی استر مصنوعی ارزان تا پنبه گران قیمت. آنها اغلب در رنگ‌های یکدست یا الگوهای نامحسوس می‌آیند، زیرا با لباس‌های رسمی‌تری مانند کت و کت و شلوار و کراوات به بهترین وجه ست می‌شوند.

از آنجایی که بسیاری از مردان پیراهن‌های لباسی را برای مناسبت‌های مختلف می‌پوشند، می‌توانید آن‌ها را در چند برش مناسب برای هر نوع بدنی بیابید. به عنوان مثال، اگر شانه‌های عضلانی و سینه پهنی دارید، ممکن است بخواهید یک پیراهن ورزشی یا عضلانی را امتحان کنید که متناسب با فرم بدن شما طراحی شده است.

۱۵. گاه به گاه

پیراهن مردانه کتانی بافت دار COOFANDY پیراهن لباس آستین بلند و بدون قد

از نظر فنی، یک پیراهن غیر رسمی مانند اکثر پیراهن های دکمه دار است، اما معمولاً این پیراهن را در پارچه های غیررسمی مانند جین می بینید. شما معمولاً دکمه‌های آن را روی یک سه‌راه ساده می‌پوشید تا حال و هوای خودمانی را به نمایش بگذارید. پیراهن‌های گاه به گاه یا اسپرت با آستین‌های بالا تا آرنج یا آستین کوتاه ظاهر خوبی دارند.

تنها تفاوت بزرگ بین یک پیراهن ورزشی و یک پیراهن دکمه دار این است که یک پیراهن غیر رسمی اغلب لبه های کوتاه تری دارد که آن را برای پوشیدن بدون تنه ایده آل می کند.

۱۶. آکسفورد

پیراهن مردانه Van Heusen با تناسب معمولی آکسفورد جامد، آبی، کوچک

پیراهن آکسفورد نوع دیگری از پیراهن است. این یکی دارای یقه دکمه دار است و همچنین همیشه از نوع خاصی از پارچه نخی استفاده می کند. این پارچه که پارچه آکسفورد نام دارد، از نخ‌های پنبه‌ای استفاده می‌کند که با الگوی سبد بافی خاصی بافته شده‌اند که ظاهر کمی براق‌تر روی سطح پارچه ایجاد می‌کند.

پیراهن‌های آکسفورد با یک ژاکت یا کت شلوار عالی کار می‌کنند، زیرا یقه‌ی آن از جلوی آن خارج می‌شود و پنبه خنک آن‌ها را برای راحت نگه داشتن شما در زیر لایه بیرونی ایده‌آل می‌کند.

۱۷. تاکسیدو

پیراهن آستین بلند لباس مجلسی مردانه ZEROYAA Hipster Slim Fit یقه نواری با لوله مشکی ZZCL19 سفید کوچک

پیراهن تاکسیدو رسمی ترین نوع پیراهن است که اکثر مردان تا به حال می پوشند. این پیراهن‌ها تقریباً همیشه در پارچه‌های سفید ضخیم مانند پنبه محکم یا پارچه‌های پهن سنگین‌تر هستند. آنها دارای یقه سفت و رسمی، سرآستین‌های فرانسوی هستند که ممکن است نیاز به اتصال سرآستین داشته باشند و اغلب دارای یک دستبند فانتزی در جلو یا ردیفی از سرآستین هستند.

این نوع پیراهن برای پوشیدن در دفتر بسیار شیک به نظر می رسد. باید آن را برای پوشیدن در رویدادهای کراوات مشکی ذخیره کنید.

۱۸. هنلی

پیراهن سه دکمه هنلی آستین بلند مردانه Hanes، هدر سبز استتاری، کوچک ایالات متحده

یک هنلی ممکن است چیزی جز یک تی شرت آستین بلند به نظر نرسد، اما این پیراهن ویژگی های منحصر به فردی دارد. معمولاً مانند بسیاری از سه راهی‌ها از جنس بافت نرمی برخوردار است، اما همیشه یک دکمه در جلوی یقه دارد. یقه ندارد و معمولاً یک باز شدن راحت به سبک یقه خدمه در گردن ارائه می دهد.

پیراهن های هنلی همچنان یک پیراهن گاه به گاه فوق العاده محبوب برای مردان است و اغلب در رنگ های مختلف و برش گشاد وجود دارد. برخلاف تی‌شرت‌ها، اغلب طرح‌ها یا طرح‌هایی را در قسمت جلو پیدا نمی‌کنید.

۱۹. بیس بال

تی شرت بیسبال مردانه Champion Raglan، خاکستری آکسفورد/آبی تیمی، کوچک

پیراهن بیسبال می تواند به معنای دو چیز متفاوت در مد مردان باشد. اول، این می تواند به معنای یک پیراهن بیسبال با پارچه ورزشی براق، یک دکمه بسته در جلو و آستین کوتاه باشد. به نوع لباس بازیکنان بیسبال در زمین فکر کنید.

دوم، اصطلاح “پیراهن بیسبال” نیز به معنای هر پیراهنی است که دارای آستین های سبک راگلان باشد. این نوع آستین از لباس بیس بال سرچشمه می گیرد، زیرا حرکات بازوهای بازتر را امکان پذیر می کند، اما اکنون در تیشرت ها برای انواع فعالیت های غیر رسمی محبوب است.

۲۰. الوها

پیراهن باتیک هاوایی جنگل هندسی غربی جوهاری (3X-Large، زرد)

پیراهن “آلوها” یا به سبک هاوایی یک پیراهن دکمه دار با آستین های کوتاه است که دارای پارچه ای پر جنب و جوش است. به طور معمول، این ها در رنگ های پررنگ و دارای الگوهای گل یا پرندگان گرمسیری و نقوش هستند.

برای یک گردهمایی غیررسمی یا بیرون از منزل، پیراهنی به سبک آلوها می پوشید. می‌توانید دکمه‌های آن را روی یک تی شرت ساده یا دکمه‌دار و با شورت قایق یا مایو خود بپوشید!

۲۱. فلانل

پیراهن فلانل

همچنین ممکن است یک پیراهن فلانل به نام پیراهن چهارخانه یا چوب بری را ببینید. این پیراهن ها دارای مواد فلانل گرم و نرم هستند که از پنبه با برس های سیمی سفت ساخته شده است که چرت نرم و نمدی را روی سطح مواد ایجاد می کند. به طور معمول، پیراهن‌های فلانل دارای الگوی رنگی چهارخانه با خطوط متقاطع رنگ هستند.

این پیراهن ها برای گرم نگه داشتن شما در هوای سرد عالی عمل می کنند. با این حال، آنها حال و هوای غیر رسمی تری دارند و اغلب به خوبی با شلوار جین و چکمه ست می شوند.

۲۲. گلف / چوگان

گلف و چوگان

پیراهن‌های گلف و چوگان کاملاً شبیه به هم هستند زیرا هر دوی آنها همیشه پارچه‌ای بافتنی دارند و دارای یقه و بند دکمه‌ای هستند. پیراهن‌های گلف معمولاً آستین‌های کوتاه‌تری دارند، در حالی که پیراهن‌های یقه‌دار آستین‌های بسیار کوتاهی دارند که تا نیمه تا آرنج ختم می‌شوند. پیراهن‌های یقه‌دار نیز اغلب دارای درزهای جانبی بیشتری نسبت به پیراهن گلف هستند که برش کمی جعبه‌دار دارند.

۲۳. تن پوش

Jacansi مردانه کتان کتان کتان جامد آستین بلند V یقه تاپ جیب گشاد صورتی M

تونیک آستین‌های بلند و پاچه‌ای بلند دارد که ممکن است تا باسن یا حتی تا وسط ران برسد. این سبک معمولاً یقه ندارد اما دارای یک بند دکمه با سه یا چند دکمه در مرکز جلوی گردن است. همچنین ممکن است این پیراهن را با یک یقه به سبک چینی یا یک بند گلوی باز بدون دکمه ببینید.

تونیک‌ها در انواع پارچه‌های مختلف، از پارچه‌های پنبه‌ای خنک و گشاد گرفته تا سبک پارچه‌های ابریشمی شیک‌تر وجود دارند.

۲۴. بدون آستین

لباس کار مردانه کارهارت تی شرت میانه‌وزن بدون آستین با تناسب راحت، هدر خاکستری، بزرگ

شما می توانید طیف وسیعی از پیراهن های بدون آستین مردانه را پیدا کنید. اینها از تاپ فوق العاده معمولی گرفته تا یک تی شرت عضلانی بدون آستین یا یک دکمه بدون آستین برای ظاهری غیر رسمی کمی متفاوت است.

آیکون‌های مد اغلب ظاهری منحصربه‌فرد مانند پیراهن‌های بدون آستین از نخ قلاب‌بافی ایجاد می‌کنند، اما به طور کلی، تاپ‌های بدون آستین به‌طور محکم در رده‌های غیررسمی باقی می‌مانند. آنها برای فعالیت های ورزشی یا پوشیدن در اطراف خانه در هوای گرم بهترین کار را دارند.

مدل های مختلف تی شرت

همه تی شرت می پوشند، اما آیا می دانستید که می توانید این پیراهن های نمادین را در انواع شکل ها و سبک های مختلف پیدا کنید؟

۲۵. کرونک

تی شرت مردانه آستین کوتاه معمولی تامی هیلفیگر جیب دار، شکوفه، XS

یک تی شرت یقه ای دایره بافتنی آجدار سنتی در اطراف سوراخ یقه گرد دارد. گردن معمولاً نزدیک به نقطه ای است که گردن شما با بدن شما برخورد می کند و دهانه وسیعی ندارد.

تی‌های یقه‌ای تقریباً همیشه دارای پارچه کشباف هستند. این می تواند شامل پنبه، پلی استر یا ترکیبی از این دو ماده باشد. به دلیل ساختار بافتنی آن احساس نرمی و کشش می کند.

شما می‌توانید این تی‌ها را با آستین‌های بلند یا کوتاه بیابید، اگرچه یافتن تی‌های آستین کوتاه بسیار رایج‌تر است.

۲۶. آستین بلند

تی شرت آستین بلند پنبه ای مردانه Jerzees Dri-Power، ضد رطوبت، محافظت از بو، UPF 30+، سایز S-3X، قرمز واقعی، کوچک

شما می توانید مدل های مختلف و مدل های مختلف تی را با آستین بلند پیدا کنید. همچنین می‌توانید تی‌هایی با آستین‌های سه چهارم تهیه کنید، جایی که آستین تا نیمه بین آرنج و مچ به پایان می‌رسد. تقریباً به اندازه مدل آستین کوتاه، تی شرت های آستین بلند را نمی بینید.

۲۷. V-Neck

تی شرت یقه کوتاه آستین کوتاه زنانه آمازون Essentials (موجود در سایز بزرگ)، بسته 2 عددی، رنگ فضایی هدر زغالی/رنگ فضایی قرمز تمشکی، بزرگ

یکی از محبوب ترین انواع تی شرت های کلاسیک، تی شرت با سوراخ گردن V شکل است. ممکن است گاهی اوقات این نوع سه راهی را ببینید که پیراهن فوتبال نامیده می شود زیرا کمی شبیه پیراهن فوتبال است.

برای خانم‌ها، تی‌های یقه V اغلب با درزهای کناری مناسب عرضه می‌شوند تا شکل آن جعبه‌ای به نظر نرسد و در عوض به شکل کلی بدن ظاهر شود.

۲۸. برش متناسب، عضلانی یا منظم

تی شرت ماهیچه ای مردانه کش دار آستین کوتاه V یقه تی شرت تمرینی بدنسازی (خاکستری تیره، بزرگ)

تی‌شرت‌ها اغلب در برش‌های مختلف وجود دارند. این بدان معنی است که سه راهی همان رنگ و چاپ یا آرم را ارائه می دهد اما می تواند در اشکال مختلف برای تناسب با اندام های مختلف باشد. برش‌های رایج تی‌شرت عبارتند از: استایل متناسب با درزهای جانبی که به سمت داخل منحنی می‌شوند، برش عضلانی که فضای بیشتری را در سینه و شانه‌ها ایجاد می‌کند، و برش معمولی یا جهانی که معمولاً شکل جعبه‌ای دارد.

۲۹. خارج از شانه

تی شرت آستین کوتاه زنانه تاپ یقه قایقی ساده و گشاد بلوز سرشانه خاکستری کوچک

برای خانم‌ها، یک تی شرت بدون شانه، تنوعی سرگرم‌کننده در تی‌شرت سنتی‌تر ارائه می‌کند. این استایل دارای یک گردن بسیار پهن است که به گونه ای طراحی شده است که سوراخ گردن در واقع از روی یک شانه می لغزد.

۳۰. راگلان

پیراهن زنانه آستین 3/4 زنانه یقه V یقه بلوک رنگی دکمه دار پیراهن تونیک هنلی بلوز گشاد آبی بزرگ

تی شرت های سبک راگلان آستین هایی دارند که به طور متفاوتی به پیراهن می چسبند. آستین های راگلان به صورت یک آستین مورب از زیر بغل تا یقه در یک خط مستقیم وصل می شوند. برای برجسته کردن این سبک منحصر به فرد، تی شرت های راگلان اغلب آستین هایی با رنگ پارچه متفاوت از بدنه پیراهن دارند.

گاهی اوقات این نوع پیراهن را می بینید که به آن تی شرت بیسبال می گویند.

۳۱. آستین کلاهک

تی‌شرت‌های یقه‌دار زنانه با آستین کلاه‌دار زنانه تاپ‌های تی شرت معمولی تابستانی سفید

تی‌های زنانه گاهی اوقات با آستین‌های کلاهی عرضه می‌شوند، یک آستین نیم دایره کوچک که روی شانه‌ها قرار می‌گیرد. این سبک معمولاً با یک سه راهی مناسب یا یقه V مطابقت دارد.

چه نوع پیراهن هایی پرطرفدار هستند؟

تی‌شرت‌های گرافیکی یا سه راهی به سبک قدیمی در پارچه‌های نرم از قبل شسته شده امسال بسیار محبوب هستند. کلاسیک های جاودانه مانند پیراهن های دکمه دار برای مردان و زنان، جزء اصلی محل کار هستند. تضاد در سبک مانند تضاد رنگ ها یا ست کردن یک تی یا هودی با یک کت بلیزر، حال و هوای مد روز را برای لباس های خیابانی ارائه می دهد.

چه نوع تی شرتی محبوب تر است؟ تی‌شرت‌ها همیشه محبوب هستند، اما سبک‌های خاصی مانند تی‌شرت‌های گرافیکی با تصویر خنده‌دار یا جمله‌ای که در قسمت جلویی آن نوشته شده‌اند به عنوان پرفروش‌ترین اخیراً به فروش می‌رسند. تی‌شرت‌هایی که هر مردی باید داشته باشد شامل تی شرت کلاسیک با رنگ‌های ثابت برای استفاده روزمره و چندین تی‌شرت گرافیکی است که نمایش‌ها، گروه‌های موسیقی یا فیلم‌هایی را که بیشتر دوست دارید، تبلیغ می‌کنند.

چهار نوع لباس چیست؟

چهار نوع یا سبک اصلی لباس عبارتند از: لباس غیررسمی، لباس ورزشی، لباس تجاری و لباس رسمی. البته، می توانید چیزهایی مانند لباس خواب یا لباس زیر نیز اضافه کنید، اما چهار دسته وسیع لباس برای پوشیدن در مکان های عمومی معمولاً بر اساس هدفشان طبقه بندی می شوند.

لباس راحتی به معنای هر چیزی است که در خانه یا اطراف دوستان و خانواده می پوشید. این نوع لباس به جای استایل یا ظاهر، راحتی را در اولویت قرار می دهد.

لباس‌های ورزشی یا لباس‌های ورزشی از پارچه‌های با کارایی بالا استفاده می‌کنند که برای خنک نگه داشتن شما و کمتر عرق کردن هنگام حرکت طراحی شده‌اند. این سبک شامل پیراهن های ورزشی، وسایل دویدن و لباس های پیاده روی است.

سبک کسب و کار یا کسب و کار گاه به گاه هر چیزی که ممکن است به عنوان یک کارمند اداری یا معلم بپوشید را پوشش می دهد. شما همچنین می توانید این سبک را نیمه رسمی در نظر بگیرید زیرا معمولاً شامل دکمه های پایین، دامن یا شلوار و لباس های خاکی است.

لباس رسمی شیک‌ترین سبک لباس است که برای پوشیدن در رویدادهای مهم مانند عروسی، مهمانی‌های کراوات مشکی، ضیافت‌ها و جشن‌های مجلس برگزار می‌شود. لباس های شب و تاکسیدو در این دسته قرار می گیرند.

انواع مختلف تاپ چه نامیده می شوند؟

انواع مختلف تاپ‌های مردانه و زنانه را انواع مختلفی می‌نامند، از بلوز گرفته تا دکمه‌دار تا تی‌های عضلانی و یقه‌شاپ. برای لیستی از محبوب ترین پیراهن های مردانه و زنانه، راهنمای قبلی در این مقاله را بررسی کنید!

در بالای لیست از قبل، می توانید ژاکت و هودی را نیز در نظر بگیرید، نوع دیگری از تاپ، که تعریف را حتی بیشتر گسترش می دهد.

به پیراهن های ضخیم چه می گویند؟

چندین مدل از پیراهن ها از پارچه های ضخیم استفاده می کنند که گرما یا دوام بیشتری را فراهم می کند.

 • پیراهن‌های آکسفورد از پنبه ضخیم‌تری نسبت به سایر دکمه‌ها استفاده می‌کنند.
 • سه راهی های سنگین دارای بافتنی ضخیم است.
 • پیراهن‌های پارچه‌ای سفت‌تر و سنگین‌تر از دکمه‌های ساخته شده از پوپلین یا پنبه ساده‌تر به نظر می‌رسند.

هر پارچه پیراهنی می تواند در وزن ها و ضخامت های مختلف نیز باشد.

چگونه یک پیراهن بپوشیم

اکنون که در مورد انواع مختلف پیراهن‌های مردانه و زنانه بیشتر می‌دانید، این نکات را برای مدل دادن به پیراهن‌های رسمی و غیررسمی خود بررسی کنید.

انواع پیراهن رسمی

انواع پیراهن های رسمی عبارتند از: پیراهن های دکمه دار، آکسفورد، پیراهن های لباس و برخی از بلوزها.

 • سنتی ترین کاربرد پیراهن دکمه دار، ست کردن آن با کت و شلوار، ژاکت و/یا کراوات است.
 • پیراهن‌های تاکسیدو تقریباً همیشه با یک کت تاکسیدو و کفش‌های براق برای رویدادهای کراوات مشکی ست می‌شوند. برای خانم‌ها، پیراهن‌های کت و شلواری که با کت و شلوار یا شلوارهای روان پوشیده می‌شوند، می‌توانند همین تاثیر را داشته باشند.
 • برای ظاهری مدرن تر، پیراهن های رسمی باریک یا دوخت بپوشید. برای ظاهری کمتر مد روز، پیراهن لباس کلاسیک راحت تر را انتخاب کنید.
 • برای خانم ها، بلوزهای ساخته شده از مواد ابریشمی یا پیراهن های دکمه دار اغلب یک استایل رسمی را ارائه می دهند. این بلوز را با دامن مدادی برای محل کار یا شلوار ابریشمی برای یک مهمانی یا مجالس رسمی ست کنید.

انواع پیراهن گاه به گاه

انواع پیراهن های غیررسمی شامل همه چیز از تی شرت گرفته تا دکمه های پایین پوشیده نشده و ست شده با شلوار جین است!

 • سعی کنید یک سه راهی گرافیکی بدون کت و شلوار و کت شلوار بپوشید تا یک لباس غیر رسمی کسب و کار سرگرم کننده داشته باشید.
 • برای داشتن حال و هوای شیک در هنگام انجام کارهای دویدن، یک تی شرت بدون شانه را با شلوارهای ساق، شلوار جین تنگ و یک جفت تخت زیبا بپوشید.
 • برای هوای خنک‌تر، یک پیراهن فلانل را که دکمه‌های آن را روی یک سه‌راهی گرافیکی باز کرده‌اید بپوشید و آن را با شلوار جین مورد علاقه‌تان ست کنید. شما می توانید از این لباس در بار، در یک اردوگاه، یا فقط در اطراف محله خود استفاده کنید!
 • اگر پیراهنی برای چمن زنی یا رفتن به یک کار می خواهید، با یک تاپ یا پیراهن بدون آستین همراه با شلوارک و کفش ورزشی راحت بروید!

نتیجه

انواع مختلف پیراهن شامل چندین مدل تی شرت محبوب و پیراهن های رسمی و غیررسمی برای مردان و زنان است. انواع پیراهن های محبوب برای خانم ها عبارتند از: بلوز، پیراهن های دکمه دار، پیراهن های بدون آستین مانند دمپایی و تاپ های پپلوم. برای مردان، سبک های محبوب شامل انواع پیراهن های لباس مانند آکسفورد، پیراهن دکمه دار و پیراهن تاکسیدو است.

تی‌شرت‌های مد روز دارای هر چیزی با گرافیک سرگرم‌کننده و سبک‌های منحصربه‌فرد مانند یقه‌های بی‌رویه یا آستین‌های راگلان هستند. همچنین می‌توانید سه راهی را در برش‌هایی بیابید که متناسب با فرم‌های خاص بدن هستند، مانند تی‌های عضلانی، تی‌های باریک و تی‌های کلاسیک .

About Author

مطالبی که شاید برای شما جالب باشد